KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ
KALICI MAKYAJ KADINLARIN KURTARICISI

Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisi ve kadınların vazgeçemediği makyaj yapmaya uygun vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor. Makyaj yapılmadan dışarı çıkıldığında yaşanan stres, sinir ve rahatsızlık duygusu psikolojik olarak büyük etkiler gösteriyor bütün bir günü mahvedebiliyor.

İşte kalıcı makyaj bu soruna çözüm için üretilmiş durumda ve vakti kısıtlı olanlar için büyük bir kurtarıcı durumunda.

Ayrıca kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulama.

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Micro Picmentation’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermez.Tamamiyle Organiktir doğaldır. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir, Dövme ve kalıcı makyaj arasında hem teknik hemde malzeme farkı vardır, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümlerini korurlar. Kalıcı Makyaj işlemi sayesinde kaş, göz çizgisi(eye liner) veya dudak kontürü şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.
Micro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj,kalıcı kaş makyajı,kalıcı kaş kontürü,kalıcı göz makyajı,kalıcı eyeliner,kalıcı dudak kontürü,kalıcı göz makyajı,dövme kaş,kalıcı kaş,kalıcı dudak makyajı vs. gibi değişik isimlerle anılır. Uluslar arası adı permanent make up, yani yarı kalıcıdır.Çünkü Kalıcı makyajın cilt yüzeyinde kalıcılığı kullanılan boya,teknik ve cilt yapısına  göre 2 - 4 sene arasıdır.