POWER PLATE

POWER PLATE

POWER PLATE

yaklaşık 1 saatlik Fitness Çalışmasına eşdeğerdir...

- Esneklik kazandırır, 
- Vücuttaki tüm kasların derinlemesine çalışmasını sağlar, 
- Eklem sakatlıkları riskini minimuma indirir, 
- Kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır, 
- Hormonların daha yüksek düzeyde çalışmasını sağlar, 
- Vücut suyunun drenajını arttırır, 
- Osteoporos etkisini azaltır, 
- Sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir, 
- Selüliti azaltır, 
- Kemik yoğunluğunu arttırır, 
- Kolajen üretimini arttırır, 
- Zihinsel ve bedensel stresi azaltır,

Günde sadece 10 dakika çalışarak Genç kalın...

POWER PLATE kas gücünü arttırır…
Power Plate ile çalışırken çalışma bölgesindeki kas grubu %95 yoğunlukta çalışır ve gelişir. Vücudumuzun dayanıklılığı ve gücü etkili biçimde artar.

POWER PLATE zaman kazandırır… Power Plate ile 10 dakika çalışmak, klasik yöntemlerle 60 – 90 dakika güçlendirici egzersiz programlarına karşılık gelir. Zira Power Plate ile çalışırken birçok kas grubu aynı anda maximum verim ile çalışmaktadır.

Power Plate esnekliği arttırır… Power Plate vücudumuzdaki kas ve tendonları ısıtarak esneklik kazandırır. Sadece 2 dakikalık esneme programı tüm vücudun esneme yeteneğini arttırır.

Power Plate vücut uyumunu arttırır… Power Plate kas içi ve kaslar arasındaki koordinasyonu sağlayan tüm reseptorlerin ayni anda uyarılmasını sağlar. Böylelikle vücut koordinayon yetenegi ve uyumu artar, buna bağlı olarak tepki ve denge hissi gelişir.

Power Plate dolaşımı düzenler … Power Plate çalışması esnasında kaslar saniyede 35 ila 50 kez kasılarak en küçük kılcal damarlara dahi saniyede 35 yada 50 kez kadar kan pompalanmasına neden olur. Bu kan akışı, hücrelerin kisa sürede enerji depolamasına katkıda bulunur. Kan akışındaki bu artış aynı zamanda kanda bulunan atıkların hızla vücudu terketmesini sağlar ve kan hücreleri yenilenir.

Power Plate metabolizmayı yükseltir. Power Plate metabolizmanın zenginleşmesine neden olur, yağ yakılmasını şiddetlendirir, ve ana metabolizmayı düzenler. Deri altındaki yağ tabakasını azaltır.

Power Plate fitness’i geliştirir… Kaslardaki gelişmeye bağlı olarak tüm vücut sistemi dayanıklılığını arttırır. Yapılacak düzenli çalışmalara alışan vücüt çok kısa sürede kendi performansını yukarı çeker. Bunun sonucu olarak daha uzun mesafeleri yürüyebilir, daha hızlı koşabilir, daha yükseğe sıçrayabilir, uyumlu ve esnek bir vücuda sahip olabiliriz.

Power Plate iyi hissetmeyi sağlar… Power Plate başta mutluluk ve rahatlık olmak üzere yaşantımızda pozitif etkileri olan bir çok hormonun daha fazla salgılanmasını sağlar. Bu artış yaşam kalitemizi artırır, cinsel yaşantımızı olumlu yönde etkiler.

POWER PLATE Selüliti azaltır… Power Plate ile yapılan masaj özellikli egzersizler deri altındaki yağ dokusunun azalmasına, yağ hücrelerinin parçalanmasına, daha sıkı ve sağlıklı bir dokuya sahip olmamıza yardımcı olur. Selülit azaldıkça ve doku güçlendikçe derinlemesine etki başlar. Bu tür egzersiz programları ile yüz kaslarinda dahi güçlenmeler saptanmaktadır. 

POWER PLATE Osteoporos etkisini azaltır… Yapılan tüm bilimsel çalışmalar vücuda uygulanan düzenli ve kuvvetli vibrasyonun kemik erimesini azalttığını ve kemik yoğunluğunda kayda değer yükselmelere neden olduğunu göstermektedir. Power Plate vücut üzerindeki yerçekimi kuvvetini arttırdığından kemik mineral yoğunluğunda da artışlar sağlamaktadır. Yerçekimi nedeniyle hepimizin kütlesinin kilogram olarak tanımlanan bir ağırlığı vardır. Bu çekim gücüne karşı koyarak hareket eden insan vücudunda kaslar gelişir ve güçlenir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Plate’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır.Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücüt kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevser ve çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antremanlarını üzerine ilave ağırlıklar takarak yapmasının nedeni de budur. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içersinde çalışır.
Power Plate kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer.Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiştir. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans arttıcı bu girişimine “supercompensation” denir.