CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI
Profesyonel Cilt Bakımına Ne Zaman Başlanmalıdır?

 Ergenliğin başladığı dönemde cilt bakımına da başlanması gerekir. Bu dönem, yaşanan hormonsal değişiklikler nedeniyle sivilcelerin ve komedonların da başlangıç dönemidir ve uzman estetisyen kontrolünde düzenli bir cilt bakımı ile bu dönem  sorunsuzca atlatılabilir. Genç yaşta başlanan cilt bakımları, kaliteli ve güzel bir cilde sahip  olmanın reçetesidir.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır.Aksi takdirde UV ışınları,makyaj,serbest radikaller,sigara,stres,hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur. 

Cildimizin canlılığı,parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla her kişinin ergenlik döneminden itibaren temizlik,bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

 Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir.Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir.Böylece yağ,nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı,kuru,normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir.Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir. 

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık bir buçuk saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme,peeling,ozon artı buhar,,serum ve ampul emilimi yüz masajı,maske,yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır.Bu uygulamalar ile cilt temizlenir,tıkalı gözenekler açılır,kan dolaşımı hızlandırılır,cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır;nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar. 

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir.Bu yüzden sivilce,akne,leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulamadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan,deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. 

Bakılan bir cilt ile bakılmayan arasındaki farkın ilerleyen yaşlarda kendisini daha çok göstereceğini unutmayın! 

Bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları mutlaka yapın: 

ayda 1 uzman estetisyene cilt bakımı yaptırın
Günde 2 litre su için 
Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın 
Sigara içmeyin 
Aşırı güneşlenmeyin 
Makyajınızı çıkarmadan yatmayın 
Cildinizi hergün nemlendirin 
Her hafta bir peeling yapın 
15 Günde bir maske uygulayın 
Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın 
Uzun süre Klimalı ortamlarda bulunmayın 
Üç günde bir eriyinceye kadar buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.